Politie te vaak te laat!

De politie heeft het streven om in 90% van de spoedmeldingen binnen 15 minuten op locatie te zijn. Afgelopen week werd duidelijk dat de politie deze eigen doelstelling niet weet te halen en in de gemeente Gennep bij 22,5% van de spoedmeldingen te laat is. Dat betekent concreet: in 2016 werd de politie in onze gemeente bij 196 spoedmeldingen geroepen, maar kon bij 44 spoedmeldingen niet binnen 15 minuten na de meldingen op de locatie aanwezig zijn. Daarmee scoort onze politie slechter dan het landelijk gemiddelde. Wij maken ons ernstige zorgen over de reactietijden van de politie!

Juist bij spoedmeldingen is het essentieel dat de politie voldoet aan haar eigen richtlijnen om in 90% van de gevallen op tijd te zijn. Voor de VVD Gennep is duidelijk dat er in onze gemeente nog steeds werk aan de winkel is. De politie moet evenals ambulance en brandweer voldoen aan de opkomsttijden en daardoor 24 uur per dag hulp kunnen verlenen aan onze inwoners. Wij blijven ons inzetten voor een zichtbare en aanwezige politie in de gemeente Gennep!